SIRRI KAPLAMA

Sırrı Kaplama 1975 yılında mobilya imalatçısı olarak sektöre adımını atmıştır. 1983 yılında Kaplama – Kereste sektörüne geçtik. 2010 yılında ürün yelpazemize Kaplama, Kaplamalı MDF, İthal Kereste, Deck, Kapı Sereni, Doğal Masalık Tablalar gibi ürün çeşitlerini ekledik.

Amacımız; üstün kalite anlayışıyla, dünya standartlarında estetik, insan sağlığına uygun, çevre dostu ürünler oluşturmak ve üretmektir.

Hizmetimize “Az karda çok bereket vardır.” felsefesiyle devam etmekteyiz.


Evet, Alpi Kaplamalar büyük çoğunlukla Kavak (İtalyan) ve Ayaous (Afrika)  gibi doğal ağaçlar kullanılarak farklı bir teknikle üretilir ve doğal ağaçların karakteristiklerini korurlar. Ancak doğal ağaç kaplamalara göre standart ebat, renk ve desen sürekliliği avantajları vardır.
Evet, önemli bir değişiklik yapmadan benzer metodlar ile yapılır.
Hayır, gerekli değil. Sadece derin gözenekli ağaçlar veya akçaağaç-huş gibi açık renkli ağaçlarda tatbik edilen akışkanlığı yüksek (ıslatma özelliği yüksek), sararma potansiyeli düşük cilalar tatbik edilmeli. Ayrıca son kat için iyi bir UV koruyucu kat atılması, gerek açık renk (akçaağaç gibi) gerekse koyu renkli (abanoz gibi) Alpi Kaplamaların ışığa karşı dirençlerini arttırır.
Alpilignum, Alpi Yapay Kaplamanın özel bir teknik ile Kavak ve Ayous ağaçlarından ürettiği ahşap kaplamalara verdiği ticari bir marka iken, Alpikord ise, alpi ahşap Kaplamanın fenolik reçine ile emprenye edilen kraft kâğıdı ile yüksek basınçta preslenmesi ile imal ettiği alpi  HP laminatlarına verdiği ticari bir markadır. Alpikord'lar poliüretan, melamin veya ham yüzeyli olarak sunulmaktadır.
Evet, problemsiz uygulanabilir. Ancak kaplamaların asite karşı hafif reaksiyon gösterme eğilimi göz önünde bulundurularak bazı özel sert ağaç tiplerine uygun olanlar kullanılmalıdır.
ALPİ Endüstriyel Kaplamaların, iç mekân mobilya ve dekorasyonunda kullanılacağı varsayılarak, uygun miktarlarda ve uygun özelliklerde cila tatbik edilirse cevabımız kesinlikle "Evet" olacaktır. Aynı malzemeye uygulanacak farklı cilalama metodları ve farklı cila miktarları, malzemede dayanıklılık, aşınma, çizilme, sızdırmazlık vb. açılardan farklı kalitede neticeler doğurur.

Dilediğiniz iletişim kanalından bize ulaşabilirsiniz

İstek, şikayet ve önerileriniz için iletişim formunu doldurun

Ürünlerimizle ilgili fiyat teklifi almak için formu doldurun