Kurumsal

Biz Kimiz?

Sırrı Kaplama 1975 yılında mobilya imalatçısı olarak sektöre adımını atmıştır. 1983 yılında Kaplama – Kereste sektörüne geçtik. 2010 yılında ürün yelpazemize Kaplama, Kaplamalı MDF, Ä°thal Kereste, Deck, Kapı Sereni, DoÄŸal Masalık Tablalar gibi ürün çeÅŸitlerini ekledik.

Amacımız; üstün kalite anlayışıyla, dünya standartlarında estetik, insan saÄŸlığına uygun, çevre dostu ürünler oluÅŸturmak ve üretmektir.

Hizmetimize “Az karda çok bereket vardır.” felsefesiyle devam etmekteyiz.


Evet, Alpi Kaplamalar büyük çoÄŸunlukla Kavak (Ä°talyan) ve Ayaous (Afrika)  gibi doÄŸal aÄŸaçlar kullanılarak farklı bir teknikle üretilir ve doÄŸal aÄŸaçların karakteristiklerini korurlar. Ancak doÄŸal aÄŸaç kaplamalara göre standart ebat, renk ve desen sürekliliÄŸi avantajları vardır.
Evet, önemli bir deÄŸiÅŸiklik yapmadan benzer metodlar ile yapılır.
Hayır, gerekli deÄŸil. Sadece derin gözenekli aÄŸaçlar veya akçaaÄŸaç-huÅŸ gibi açık renkli aÄŸaçlarda tatbik edilen akışkanlığı yüksek (ıslatma özelliÄŸi yüksek), sararma potansiyeli düÅŸük cilalar tatbik edilmeli. Ayrıca son kat için iyi bir UV koruyucu kat atılması, gerek açık renk (akçaaÄŸaç gibi) gerekse koyu renkli (abanoz gibi) Alpi Kaplamaların ışığa karşı dirençlerini arttırır.
Alpilignum, Alpi Yapay Kaplamanın özel bir teknik ile Kavak ve Ayous aÄŸaçlarından ürettiÄŸi ahÅŸap kaplamalara verdiÄŸi ticari bir marka iken, Alpikord ise, alpi ahÅŸap Kaplamanın fenolik reçine ile emprenye edilen kraft kâğıdı ile yüksek basınçta preslenmesi ile imal ettiÄŸi alpi  HP laminatlarına verdiÄŸi ticari bir markadır. Alpikord'lar poliüretan, melamin veya ham yüzeyli olarak sunulmaktadır.
Evet, problemsiz uygulanabilir. Ancak kaplamaların asite karşı hafif reaksiyon gösterme eÄŸilimi göz önünde bulundurularak bazı özel sert aÄŸaç tiplerine uygun olanlar kullanılmalıdır.
ALPÄ° Endüstriyel Kaplamaların, iç mekân mobilya ve dekorasyonunda kullanılacağı varsayılarak, uygun miktarlarda ve uygun özelliklerde cila tatbik edilirse cevabımız kesinlikle "Evet" olacaktır. Aynı malzemeye uygulanacak farklı cilalama metodları ve farklı cila miktarları, malzemede dayanıklılık, aşınma, çizilme, sızdırmazlık vb. açılardan farklı kalitede neticeler doÄŸurur.

Dilediğiniz iletişim kanalından bize ulaşabilirsiniz

İstek, şikayet ve önerileriniz için iletişim formunu doldurun

Ürünlerimizle ilgili fiyat teklifi almak için formu doldurun